Kategorie zboží
Plantae (https://www.plantae.cz/)
«

Travní směs golf 20 kg

Travní směs golf 20 kg
Kód zboží: 880
DPH: 15%
Dostupnost: 3-5 dnů
3 239
3-5 dnů
-+
ks
Dotaz ke zboží

Popis zboží

Travní směs trávníkového - okrasného typu nižšího vzrůstu namíchaná z velmi kvalitních odrůd dekkorativního typu vhodná pro vytváření velmi přitažlivých trávníků s kobercovým efektem, je vhodná pro vytváření reprezentativních trávníků okolo rodinných domů, kancelářských budov a na golfových hřištích (ne greeny) apod. Svým složením s vysokým podílem kostřav zajištuje dekorativní vzhled trávníku a jeho jemnost, podíl lipnice umožňuje střední zátěž trávníku. Travní směs Golf je méně vhodná pro suchá místa, vyžaduje intenzivní ošetřování a hnojení kvalitními hnojivy.

Vydatnost: 1 kg/ 40 - 50 m2, 20 - 25 g/m2

Složení: kostřava červená výběžkatá, kostřava rákosovitá, lipnice luční


Založení:
Před výsevem trávníku je potřeba pozemek nejdříve mechanicky nebo chemicky zbavit plevelů, hlavně pýru plazivého, ježatky a ostatních plevelných trav . Před výsevem provedeme i ostatní práce jako např položení závlahy nebo obrubníků a povrch pozemku upravíme. Pro zlepšení půdních vlastností přidáme do vegetační vrstvy podle potřeby písek či rašelinný substrát a povrch lehce utužíme. V případě méně kvalitní zeminy je vhodné použít speciální trávníkový substrát s obsahem křemičitého písku.

Výsev:
Trávník můžeme vysévat po celé vegetační období od jara do podzimu, v teplejších a suších měsících musíme plochu udržet pod závlahou, aby nedošlo k přeschnutí porostu.
Vyséváme na upravený povrch, hrabičkami jemně zapravíme do půdy (ne však více jak 0,5 - 1 cm) a celý pozemek uválcujeme (za sucha).
Dalším nezbytným krokem je závlaha, kdy celá plocha musí být neustále vlhká. V žádném případě nesmí dojít k přeschnutí mladých klíčků, došlo by ke znehodnocení osiva. Během jednoho týdne až čtrnácti dnů dojde k vyklíčení a vzejití osiva a po celou dobu trávník opatrně zavlažujeme.

Údržba:
První sekání nově založeného trávníku bychom měli provést po důkladném zakořenění porostu nejlépe vřetenovou sekačkou. V sezóně sekáme 1x-2x týdně, maximálně 1/3 výšky listové plochy, chemické ošetření proti plevelům provádíme selektivními herbicidy určenými k ošetřování trávníku, dle potřeby provádíme chemické ošetření proti houbovým chorobám. Plně zapojený porost hnojíme nejlépe trávníkovými hnojivy pravidelně dle návodu výrobce nebo podle potřeby a stavu trávníku. Trávník podle potřeby zavlažujeme, nejlépe vvečer nebo v noci kdy klesají teploty a dochází k menšímu výparu.

Upozornění:
Uvedené informace jsou pouze informativní, je potřeba řídit se návodem na štítku výrobku.
klasická verze mobilní verze © 2018 Plantae.cz, Všechna práva vyhrazena., Zahrada, SEO e-shopu Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.