Kategorie zboží
Plantae (https://www.plantae.cz/)

Poradna

Poslat dotaz do Poradny

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Túje reznou z několika důvodů. Každá rostlina, keř nebo strom potřebuje kromě vody i hnojivo, které je pro ně určené. Pokud túje reznou, může to být nedostatkem vláhy v létě nebo i vyčerpáním živin v půdě. Tyto rostliny jsou i citlivé na nedostatek hořčíku v půdě a s tím jim pomůže Hořká sůl, je buď kapalná nebo...

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Na živý plot můžete využít několik druhů keřů či stromů. Nejvíce doporučován je habr. Není stálozelený, ale rychle rostoucí. Listy po zhnědnutí zůstávají na větvích, a až na jaře, když vyrostou nové pupeny, tak opadají staré listy. Habr dokáže udělat neprostupnou stěnu. Aby pořádně zhoustnul, musí se pravidelně...

Dobrý den, sirná svíce se používá k vysíření skleníku po sklizni, kdy je lepší aby byl skleník prázdný a pak je připravený před novou sadbou. Při síření sirnou svící záleží i na vlhkosti ve skleníku. Na molice ve skleníku doporučujeme česnekovou dýmovnici. Hezký den přejeme.

Dobrý den, děkujeme z Váš dotaz. Plevel-ex obsahuje složku, která dokáže zničit i částečně vzrostlý plevel. Ovšem přípravek k primárně tomu není určen. Je určen k vytvoření filmu na půdě, který likviduje vzrůstající plevele. Při aplikaci se prosím držte návodu k použití. Přípravek není bezbarvý. Na cestičkách může zanechat trvalé stopy. Hezký den...

Dobrý den, cena dopravy je 119,- při platbě předem a 149,- na dobírku. Hezký den přeje Tým e-shopu

Dobrý den, na zimu je potřeba thuje svázat, omotat - stáhnout k sobě. Pokud nejsou zlomené, narovnají se.  Vaše thuje je lepší již sestřihnout i z důvody vysoké výšky. Pokud se již zlomily, je potřeba je samozřejmě zastřihnout. Hezký den přeje Tým e-shopu

Dobrý den, brambořík má rád chladnější a vlhčí vzduch, proto se mu nelíbí a nedaří v našich vytápěných bytech. Pokud máte možnost, umístěte brambořík do jiné, chladnější místnosti. Pravidelně jej zalévejte, odstraňujte žluté listy a květy.

Dobrý den, ibišek by se měl stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Ibišek kvete vždy na nových výhonech. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu. Na jaře je vhodný ho přesadit nebo odebrat vrchní zeminu a dodat novou.

Ano, kanadskou borůvku můžete pěstovat i v květináči, ale pokud pro ni najdete vhodné místo na vaší zahradě, tak ji tam bude patrně lépe. Jen pozor, že kanadské borůvky mají rády kyselé prostředí a proto je nutné je zasazovat do hlíny vydatně promíchané s rašelinou. K přihnojování je potom vhodný např. Humát kyselý.

Zelenina jako je salát, kedlubny, ředkvičky a jim podobné rané druhy potřebují dostatek vláhy, proto zaléváme důkladně každý den. Přihnojovat můžeme vždy před zálivkou.

1 2
klasická verze mobilní verze © 2018 Plantae.cz, Všechna práva vyhrazena., Zahrada, SEO e-shopu Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.